26 Eylül 2013 Perşembe

Android cihazlarınızı uzaktan kilitlemek ve verilerinizi silmek

Google'ın yaptığı son geliştirme ile artık Android cihazlarınızı uzaktan yönetebileceksiniz. Uzaktan yapabileceğiniz 3 işlem bulunuyor.

1. Cihazınıza alarm çaldırmak. Bunu cihazınızı ev içinde bulamadığınızda bile kullanabilirsiniz.

2. Cihazınızın şifresini değiştirerek kitlemek. Cihazınızı bir yerde unuttuğunuzu düşünüyorsanız kurcalanmamasından emin olmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

3. Cihazınızdaki tüm verileri silmek. Cihazınızı kaybettiğinizi veya çalındığını düşünüyorsanız ve içinde önemli bilgileriniz var ise, bu özellik sayesinde cihazı uzaktan sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak için tabi ki cihazın internete bağlı olması gerekiyor. Aşağıdaki adımları gerçekleştirdiğinizde bu işlemleri yapmaya başlayabileceksiniz.

Google Android Manager sayfasına gidin. Eğer google hesabınızla giriş yapmadıysanız, gerekli bilgileri girerek giriş yapın. Açılan sayfada sol altta "Send a notification to your device" linkine tıklayın.


Bu işlem ile cep telefonunuza bir uyarı gelecek. Bu uyarıya tıkladığınızda açılan pencerede "Activate" diyerek, cihazınıza uzaktan erişimi aktive etmeniz gerekiyor.


Aktivasyon işlemini gerçekleştirdiğinizde, artık Android Deviec Manager sayfasını açınca telefonunuza başta saydığımız işlemleri yapabileceğiniz butonlar aktifleşecek.

Lock ve Erase butonlarına basınca elbetteki önce bir uyarı çıkararak sizden confirmasyon istiyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder